23 Ağustos 2013 Cuma

Şenay Yangelden 23 Ağustos burç yorumları.Koç Burcu
Koç Burcu

Gökyüzü bugün sıcakkanlı doğal ve olabildiğince çekici olacağınıza işaret etmekte. Pozitif haliniz çevrenizde bulunan herkesin ilgisini çekmenize neden olacak. İş hayatınızda size hayır demek neredeyse imkansızdır. Özel yaşamınızda da bu haliniz eş yada sevgilinizin size olan hayranlığını daha da arttıracaktır. Bekar Koç’lar aşk kapınızı çalabilir bugün olabildiğince sosyal olun ve kendinize vakit ayırıp sevdiğiniz bir aktivite ile ilgilenin…

Günün Olumlaması: Düşümden gerçeğe giden yolda söylemediğim her şeyi en güzel en yalın hali ile ifade ediyor, Korkumu cesaretle bilgisizliği bilgimle inançsızlığı inançla alt ederek ilerliyor. Gerçeklerle yüzleşiyor sahip olduğum her şeyi bütünün ve kendi hayrıma olacak şekilde değerlendiriyor geliştiriyor başarıdan başarıya aşkla yürüyorum…

Günün Kristali: Carnelian

Günün Rengi: Mavi


Boğa Burcu
Boğa Burcu

Gökyüzü sorumluluk almanız ve ön planda olmanız için destekliyor sizleri. Tüm yetenek ve bilgi birikiminizi konuşturma zamanıdır şimdi. Bugün tanışacağınız insanlar dan önemli iş teklifleri alabilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz sizi bir adım öteye taşıyacak her teklifi değerlendirmeli kabul ederek ilerlemeye devam etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizin yaşadığı iş stresinin hırsını sizden çıkarmaya kalkması sinirlerinizin gerilmesine sebep olabilir. Sakinliğinizi son ana kadar muhafaza ederek uyarıda bulunmanız olası tatsızlıkların önüne geçecektir.

Günün Olumlaması: Zamanın akışı beni kendi gerçeğime içsel sesimin rehberliğine ulaştırır kendi benliğimi keşfederim. Yeteneklerimin bilincindeyim ruhsal zenginliğime yeteneklerime güveniyorum. Bilirim ki gün ve gece aydınlandığında yepyeni bir gökyüzü bütün berraklığıyla ruhumu aydınlatır.

Günün Kristali: Labradorit

Günün Rengi: Mavi


İkizler Burcu
İkizler Burcu

Gökyüzü kendinizi son derece dinamik hissederek girişimci bir ruhla hareket edeceğinize işaret etmekte. İş hayatınızı ilgilendiren konularda kendinize göre geliştireceğiniz taktiklerle zorlandığınız konuları olumlu yönde kendinize çevirebilirsiniz. Maddi olarak şanslı bir gün sizler için. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizle; Ortaklaşa yaptığınız işlerle ilgili disiplinli davranarak haklarınızı korumalısınız. Öfkeniz sadece kendinize karşı yaptığınız bir engeldir. Gerçekleri görmezden gelecek bir yapıda olmadığınıza göre şimdi harekete geçmeli ve rahatsızlık duyduğunuz tüm konularda fikirlerinizi söyleyerek yapmanız gereken hiçbir şeyi ertelememelisiniz. Kaybetme korkusunun ruhunuzda gezinerek sizi engellemesine izin vermemelisiniz.

Günün Olumlaması: Ruhumda gezinen korku endişe ve kaygılarımdan en yüksek akıl yetilerimi kullanarak uzaklaşıyor. Gerçeği tüm yanlarıyla kabul ederek iyileştirmem gereken alanların farkına vararak haklarıma sahip çıkıyorum.

Günün Kristali: Akik

Günün Rengi: Mavi


Yengeç Burcu
Yengeç Burcu

Bugün iş ve özel yaşamınızda olaylara yaklaşımınızda ki içtenlik aşılması zor engellerin bile üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Bugün dikkat etmeniz gereken konu bu olumlu ruh halinizin rakiplerinizin kıskançlık duygularını harekete geçirerek size saldırır tarazda konuşmalarda bulunup dengenizi bozmaya çalışmalarına fırsat vermemeniz olmalıdır. Yapabileceklerinizin farkındasınız buda sizleri güçlü kılacak. Özel yaşamınızda ise uzun süredir devam eden sorunları çözüme kavuşturabilmek tamamen sizin elinizde yeter ki isteyin ve unutmayın ki Aşk fedakarlık sabır ve emek gerektirir…

Günün Olumlaması: Ruhumu ısıtan saran kuşatan sevginin güzelliğiyle ertelediğim sonralara bıraktığım her şeyi şimdiye taşıyorum. Anı yaşıyor aşkla seviyor ve ilahi bir şekilde aydınlanarak ilerliyorum.

Günün Kristali: Dumanlı kuvars

Günün Rengi: Mavi


Aslan Burcu
Aslan Burcu

Hayatınızın her alanında kazandığınız deneyimleri aynı olayları bir daha yaşamamak adına kullanmalısınız. Uzun yıllara dayanan bir dostunuzun özel yaşamınızdaki konularla ilgili görüşlerine saygı duymalı ve kendi içinizde değerlendirmelisiniz. Yaşamınızda ki insanlara hak ettiklerinden fazla fedakarlık yaptığınızda neler olacağını geçmiş deneyimlerinizden biliyorsunuz. Hiçbir eğriyi siz düzeltemezsiniz!!! Özel yaşamınızda ise yaşadığınız ilişki hakkında sizi baskı altına almak isteyen yakınlarınızın ve arkadaşlarınızın söyledikleri ile hareket etmekten vazgeçmelisiniz…

Günün Olumlaması: Kaybettiklerimde var benim kazandıklarım da. Üzülmem yaşanmışlıklarıma, sevinirim ruhuma kattığı olgunluklara. Kayıplarımla kazançlarımı birleştirir, her gelen günle yenilenir, ağırlıklarımdan kurtulurum. Sağlıkla nefes alır, daha çok çalışır, daha çok kazanır ve daha çok sevilmenin keyfi ile anın getirdiği güzelliklere şükreder, payıma düşeni sevgi ile kabul eder, hayat yolunda yürümeye devam ederim.

Günün Kristali: Akik

Günün Rengi: Mavi


Başak Burcu
Başak Burcu

Gökyüzü bugün; Yakın çevrenizi ilgilendiren konuların getirdiği strese işaret etmekte. Bugün gördüğünüz tablo karşısında nasıl davranacağınızı belirlemekte zorlanabilirsiniz. Duygularınızla mantığınız arasında sıkışıp kaldığınızı düşünebilirsiniz. İş ve özel yaşamınızda size karşı gösterdikleri ilgisiz ve iğneleyici tavırları duygusal olarak zorlayacaktır sizleri.

Özel yaşamınıza gelince içinizde esen kuvvetli değişim rüzgarını sevdiğiniz insanla paylaşmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Elinizi çabuk tutun çünkü zamanı durduramazsınız yapacağınız en güzel hareket zamanı iyi değerlendirmek…

Günün Olumlaması: Potansiyellerimin farkına vardıkça keşfedilmiş bir madenin işlenmesi gibi kendi değerimin farkına varıyor ve yaşamımın tüm alanlarında hak ettiğim değeri görüyor değerlenerek gelişiyorum.

Günün Kristali: Akik

Günün Rengi: Mavi


Terazi Burcu
Terazi Burcu

Yeteneklerinizi doğru zamanda doğru yerde bulunmanın şansı ile ortaya koyabilmenin şansını yakalayarak kariyerinize yeni bir yön verebileceksiniz. Maddi manevi şanslı günlerdesiniz. Bugünlerde iletişime önem verin dostlarınızdan gelecek destek sizleri daha da güçlü bir konuma taşıyacak. Özel yaşamınızda ise; Eş ya da sevgilinizden gelecek güzel bir jestle oldukça mutlu olabileceğinizi müjdelemekte. İlişkinizin güçleneceği birbirinize olan sevginin yoğunlaşarak artacağı özel bir süreç. Siz uzun süren bir ilişki içindeyseniz bu güzel etkilerle evlilik kararı alabilirsiniz. Bugün kendinizi yenilenmiş arınmış ve son derece pozitif hissedeceksiniz….

Günün Olumlaması: İçimde bana güç veren beni canlandıran isteklerimi uygulamam için beni tetikleyen büyük bir enerji var. Korkularımı endişelerimi kayıplarımı dünümde bırakarak bugünümü en güzeliyle değerlendiriyor. Yarınlarıma güvenle yürüyorum.

Günün Kristali: Peridot

Günün Rengi: Mavi


Akrep Burcu
Akrep Burcu

Bugün işiniz gereği bir arada olduğunuz kişilerden oldukça önemli bir teklif alabilirsiniz. Ailenizi ilgilendiren konular da yaşanacak maddi gelişmelerle rahatlayacak uzun zamandır sıkıntı duyduğunuz önemli bir konunun olumlu sonuçlanması ile sevineceksiniz. Özel yaşamınızda ise; Silkinecek ve bir anda enerjinizi toplayarak yaşamınızda her şeyi kontrol altına alabileceksiniz. Öylesine güçlü bir dönemdesiniz ki tıkandığınız nefes almakta zorlandığınızı hissettiğiniz hemen her konuda rahatlamalar yaşayacak kararlarınızı başarı ile uygulayabileceksiniz….

Günün Olumlaması: Duygularımı kelimelere döküyor sevginin rüzgarına teslim ediyorum. Dipsiz kuyulardan çıkıyor özgürleşiyor aşkla buluşmanın huzuruna eriyorum. Aşkın kutsallığına bürünüyor korunuyor kendi dünyamı aşkla keşfetmenin sırrına eriyorum.

Günün Kristali: Akik

Günün Rengi: Mavi


Yay Burcu
Yay Burcu

Uzun zamandır hissetmediğiniz kadar enerjik ve yaşam dolu hissedeceksiniz kendinizi. Sorunların azalması ile omuzlarınızdaki yüklerde hafifleyecek ve özgürleştiğinizi hissederek huzurun getirdiği keyfi süreceksiniz. Yaşamınızda Tek düze giden bir çok şey olumlu yönde değişebilir. Değişim sizleri korkutmamalı değişen sadece şartlar ve konumuz olacaktır. Bu dönemde isteklerinizi ifade etmekten korkmayın. Özel yaşamınızda ise özellikle beraberliği olmayan Yay’lar keyif alacağınız sizi anlayan değer veren birinin varlığı ile aşkın tüm güzelliğini ruhunuzda hissedebilirsiniz.

Günün Olumlaması: Sözlerin büyüleyici etkisine inanıyor duygularımı en güzel haliyle ifade ediyor olumlu sonuçlarla seviniyorum. Paylaştıkça değer kazanan duygu ve fikirlerimle güçleniyor yarınlara güvenle ilerliyorum.

Günün Kristali: Akuamarin

Günün Rengi: Mavi


Oğlak Burcu
Oğlak Burcu

İş hayatınızda var olan potansiyelinizi ortaya koyun sahne sizin. Belki de bugünün yıldızı siz olacaksınız.Yaşanan sıkıntılı deneyimlerden çıkardığınız derslerle şimdi her zamankinden çok daha güçlüsünüz. Bu süreçte kariyerinizi ilgilendiren konularda kendinizi elinizdekilerle sınırlandırmadan hareket etmelisiniz. Kapıları çalmalısınız ki size açılsın. Bugün kalbinizden geçen dilekleriniz gerçekleşebilir insanlarla ilişkileriniz oldukça uyumlu ve cana yakındır. Bu güzel enerji sadece iş hayatınızda değil özel hayatınızda da etkili olacaktır. Hayatınızda biri yoksa o özel insanla tanışabilirsiniz.

Günün Olumlaması: Ruhumdan dışarı yansıyan harika bir coşku var şimdi içimde, Gökkuşağının yedi rengini barındırıyorum yüreğimde. Yaşamımın her alanında yenilik başarı zenginlik ve yüreğimdeki yedi rengimin büyülü yansıması var tüm çevremde.

Günün Rengi: Mavi

Günün Kristali: Mercan


Kova Burcu
Kova Burcu

Bugün içe dönük ve hırçın bir ruh halinde olabilirsiniz. Özel hayatınızda sonradan pişman olabileceğiniz pek çok hata yapabileceğiniz bir gündesiniz. Sevdiğiniz insanı hiç hak etmediği davranışlar sergileyebilirsiniz ve bu size oldukça pahalıya patlayabilir! Öfkeniz kızgınlığınız kimeyse sorununuzu o kişi ya da kişilerle halletmeli ve onlarla yaşadığınız problemlerin özel hayatınızı etkilememesi için kesin çözümler üretmelisiniz. Sizi seven her zaman yanınızda olan insana haksızlık etmemelisiniz. Bugün öfkenizi kontrol altına almalı ve gerginliğinizi sevdiğiniz insanlara yansıtmamalısınız.

Günün Olumlaması: Daha önce olmadığım kadar kararlı ve cesaretliyim. Yaşamımda beni engelleyen huzursuz kılan her şeyi uzaklaştırma kararı aldım. Yeniden şekillenen hayat yolumda isteklerimi gerçekleştirebilecek inanç ve güce sahibim.

Günün Rengi: Mavi

Günün Kristali: Kırmızı Spinel


Balık Burcu
Balık Burcu

Bugün yüreğinizden gelen sese kulak verin başarıya giden yolda karşılaşabileceğiniz zorlukların sizi korkutmasına izin vermeden emeğiniz ve azminizle her şeyin üstesinden gelebileceğinizi bilincinizde oluşturun. Özel yaşamınızda ise gergine etkiler devam etmekte. Siz ne kadar anlayışlı olursanız olun birlikte olduğunuz insan sizi anlamamakta ısrarcı davranmaya devam edecektir. Sabırlı olun ve ilk adımın ondan gelmesini bekleyin. Bekar Balık’lar; Popülaritenizin ve çekiciliğinizin oldukça yüksek olduğu bir gündesiniz keyfini çıkarın.

Günün Olumlaması: Ruhumdaki ışık Güneş gibi aydınlatıyor her yanı, Sevginin huzurun aşkın içindeyim. Sağlıkla başladığım her güne hamd ediyor yaşamımın her anını bütünün hayrına en güzel haliyle değerlendiriyorum.

Günün Kristali: Rodokrozit

Günün Rengi: Mavi

Sayın Astrolog Şenay Yangelin sayfasından alıntı olarak paylaşılmıştır.

ANNOUNCERMAN

Ön ödemeli kolay kart ininal kart !Selamlar !
Bugun sizlere MasterCard ın 18 yaşından küçüklere ve kredi kartını internette kullanmak istemeyenlere sunduğu büyük ayrıcalık olan ininal cardı tanıtacağım.

Öncelikle ininal card nedir?
İninal card öne ödemeli bir banka kartıdır yani şöyle biz gider karta para yüklersiniz ve o şekilde kullanırsınız.

Kartı alırken 5tl mi yoksa daha fazlamı ödemem lazım?
Karta 5 tl verdikten sonra boş alamıyorsunuz minimum 25 tl ücreti veriyorsunuz ayrlık hizmet bedeli olan 1 tl gidince net 24 tl bakiyeniz kalıyor.

İninal Card nerelerde satılır?
Genelleme olarak söyliyecek olursak PTT ve Migros mağazalarında rahatça temin edebilirsiniz.

Alırken kimlik ve veli lazımmı ?
Hayır yaş sınırlaması olmadığı gibi herhangi bir  bilgi istenmez sadece Adınızı ve telefonunuzu vermeniz yeterlidir.

Kart nasıl aktif edilir?
Kartı ininal cardın resmi sitesine girerek kartı tanımla işlemlerini tamamlayarak kullanıma açık hale getirirsiniz.

Peki ininal card ıma para yüklemek istiyorum diyorsanız birde maddi kısma geçelim.

25 50 100 200 300 tl gibi rakamlar yükliyebilirsiniz.En fazla 2.000 tl limit sınırı vardır.Yüklerken 2 tl hizmet bedeli her ay 1 tl bedel alırlar ayrıca kartı alırken 5 tl ödersiniz.

İnternet dışında  kullanmak için mastercard ın geçerli olduğu heryerde ininalcard geçerlidir.

Kartınızın şifresi kart numaranızın son 4 hanesidir.

Kartınızın şeklini kendinizde belirliyebilirsiniz sade ve şık tasarım yanında jogame ile anlaşması olan ininalcardın wolfteam desenli kartlarıda var.

İninalcard ile steamden veya bir pizzacıdan alışveriş yapabilirmiyim?

Evet yapabilirsiniz çok kolay ve hızlıdır kredi kartlarına nazaran önödemeli olduğu için hem daha güvenlidir.

İninal kartı PTT ve Migrosdan temin edebilirsiniz.Alıp almamak size kalmış iyi günler :)

ANNOUNCERMAN.

21 Ağustos 2013 Çarşamba

Kendinizi köreltmeyin.


Bildiğimiz üzre hayatımızda sanal ortam gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyor.İletişim,alışveriş,izlenimlerimiz ve birçok işimizi internet üzerinden hallediyoruz.

Bizler internetin bizlere yararlı ve hızlı bilgi sağladığını biliyoruz ama verdiği zararların yanında yararları bir hiç!

Haydi madde madde bunları sayalım;

1-)Kişilerle yazışarak iletişim kurup yüzyüze gördüğünüzde hiç iletişim kurmamanız bir örnek ,bunu çoğunuz yaşamışsınızdır.

2-)Günde saatlerce bilgisayar başında vakit geçiriyorsanız bu sizin zamanınızın çöpe gittiğinin bir belirtsidir.

3-)Eğer bilgilenmeden sörf için kullanıyorsanız ve günün sonunda kazanç 0 ise vay halinize.

4-)Alışverişinizi internetten yapıp ayağınıza gelmesini sağlıyorsanız buda olumsuzdur çünki dışarıya çıktığınızda hem sosyalleşirsiniz hemde gözlenimler elde ederek yeni ürünleri keşfedebilirsiniz.


Belkide bu birbirine benzeyen ama zararı büyük sadece birkaç nedeni yok etmek için birkaç saat kitap okuyabilir ve kendinize yarar sağlıyabilirsiniz.

Uzmanlar kitap okuyan ve bilgisayar televizyon gibi aletlerden uzak duran kişilerin daha mutlu bir yaşam yaşadıklarını gözlemlemişlerdir.

Umarım sizlerde mutlu bir yaşama kapılarınızı açarsınız.

ANNOUNCERMAN

19 Ağustos 2013 Pazartesi

Karpuzdan pasta nasıl yaparsınız işte anlatım !

Bu sıcak yaz günlerinde buz gibi bir karpuzdan dakikalar içinde harikalar yaratabilirsiniz !
Karpuzdan pastamı olur demeyin ,deneyin !

Malzemeler:
Krem şanti
Çeşitli meyveler (siz seçebilirsiniz)
Kırık çikolata,badem yada fındık.,
Karpuzu ortadan bu şekilde kesin.


Karpuzu kestikten sonra kapuğu ayırın.Daha sonra bir tabağa yerleştirerek spatula yardımı ile krem şantiyi her tarafına sürün.
Aldığınız;
çikolata parçacığı,badem,fındık 'ları yanlarına dökün daha sonra  üst kısmına yuvarlak şeklinde meyveleri yerşleştirin ve diğer meyveleri ortasına koyun.

Daha sonra bu pastayı dolaba koyarak 10 dakika bekletin.
Misafirlerinize sunabilir veya sizler tüketerek zevkini çıkartabilirsiniz.

Anlatım:ANNOUNCERMAN
Not:Google görseller'den bakarak çeşitli şekillerden pastanızı şekillendirebilirsiniz yuvarlak olması şart değil.

Örnek şekil için tıklayın.

18 Ağustos 2013 Pazar

Minikler hakkında 5 öneri.


Eğer bir çocuğunuz varsa veya bir kardeşiniz varsa ona nasıl davranmalısınız?
İşte minikler hakkında size 5 öneri;

1)Eğer huysuzlanıyor ise bir yerde bulunmak istemiyorsa.İstediğini yapın ama imkansız gibi gözüküyorsa veya olmaması gerekiyorsa onu üzmeden ikna etmeye çalışın olmuyorsa onu oyalayacak çok sevdiği birtakım şeyler bulun ve ona verin oyalanmasını sağlayın huysuzlanmayacaktır.

2)Alışverişe veya gezmeye çıktığınızda huysuzlandığı zaman acil durumlar için yanınızda sevdiği eşyayı kesinlikle bulundurun.

3)Herdakika üstüne duşmeyin bırakın birşeyler yapmaya çalışsın ve kendine küçükken özgüven aşılasın bu onun kişiliğinin gelişmesinde çok yararlı bir etken olacaktır.

4)Çocuğunuz içeride kapalı alanda fazla kalmamalı,parka götürün  ve diğer çocuklarla etkileşim kurmasını ve sosyalleşmesini sağlayın bu girişkenliğini ve paylaşma isteğini arttıracaktır.

5)Eğer erken yaşta ise bilgisayar, televizyon vb. aletlerle çok uğraşmasını önleyin ve onun sosyalleşmesini sağlayın. Sanal ortamda çok bulunması çocuğunuzun beyin gelişiminde zararlı bir etken olabilir.


ANNOUNCERMAN