20 Eylül 2013 Cuma

Hayat adil oyun oynamaz...Çoğu zamanlar isyan ettiğimiz olur.Neden işler yorunda gitmiyor? , Bunlar hep benim başıma geliyor ! gibi isyanlarda bulunuruz herşeyi kuralına göre yaptığımızı söyleriz.

Belkide çok ümit ettiğimiz bir iş yolunda gitmedi ama sadece oyunu kurallarına göre oynamak bizim kazanacağımızı kılmaz.


Aslında şöyle bir benzetme yapabiliriz değilmi ;

Hayat futbol gibidir
Her zaman oyunun kurallarına uymak zorundasındır ama istediğin kadar kurallara uy iyi oynamadıktan sonra kurallara uyman işe yaramaz.

Gol atman için arkanda birilerinin olması lazım belkide destek alman lazım 11 kişiye karşı 1 kişi gol atamazsın değilmi ? Birilerinin sana asist vermesi lazımdır.

Bunun yanında oynamayıda iyi bilmelisin.
Her zaman da desteği yanındakilerden bekleme kimseye çok fazla güvenmemeli kimsenin ne yapacağını tahmin edemezsin belki golü atman için sana atmaz'da kendisi atmaya kalkar.

En genelleme olarak şöyle diyelim bu hayatta başarıya ulaşmak için biraz şanlı olmanız lazım ümit edinki yanınızdaki oyuncu golü size versin.

Çalışmak lazım çok çalışmak lazım
Size topu vermesi illa gol olacağı anlamına gelmez karşınızda bir kale var onu gole çevirmek için iyi vurmanız lazım sizi engelliyecek insanları çalımlamanız lazım.

Ve en sonuncusu kendinize güvenin, güven yapacaklarınızın güç kaynağıdır.

Okuduğunuz için teşekkürler.1 yorum:

  1. Gerçekten çok haklısınız oyunu kurallarına göre oynamak yetmiyor bazen

    YanıtlaSil